Oxygenátor

Čo je to oxygenoterapia a ako funguje oxygenátor?

Dlhodobá domáca oxygenoterapia (DDOT) je určená pre pacientov s chronickou respiračnou insuficienciou. Je vhodná pre stabilizovaných pacientov v domácom prostredí (ak nedochádza k zhoršeniu stavu subjektívnych ťažkostí ani ventilačných parametrov). Kyslík sa aplikuje pomocou kyslíkového koncentrátora (oxygenátor).

Kyslíkový koncentrátor DeVilbiss Compact 525

Naša spoločnosť prenajíma kyslíkové koncentrátory (oxygenátory) DeVilbiss Compact 525, ktoré umožňujú domácu oxygenoterapiu.  Zlepšujú kvalitu dýchania a života v domácej starostlivosti.

Kyslík sa aplikuje z prístroja pomocou kyslíkových okuliarov či masky v domácom prostredí po dobu maximálne 16 hod. denne. Prestávky by tak nemali presiahnúť 2 hodiny. Kyslíkový koncentrátor má tu výhodu, že je čiastočne či plne mobilný. V domácom prostredí ho je možné premiestniť na akékoľvek miesto vďaka optimálnej váhe.

Kyslík sa aplikuje na základe odporučenia lekára. Prístroje DeVilbis Compact 525 poskytujú 93% (+- 3%) koncentrovaný kyslík v množstve 0,5 – 5 l za minútu.

Ide o americký prístroj, ktorý je veľmi spoľahlivý, jednoduchý na prevádzku a tichý. Keďže je prístroj nutné používať celý deň a často i noc, jedná sa o najtichší prístroj vo svojej triede. Hlučnosť nepresahuje 45 dBA, čo zodpovedá napr. prevádzke akvária.

Prístroj je vybavený bezpečnostnými prvkami, aby bol zabezpečený bezchybný chod a pomoc pacientovi. Nakoľko je pacient doslova životne závislý na kvalite kyslíku a teda na prístroji, ktorý mu kyslík dodáva, je permanentne sledovaná kvalita prietoku kyslíka a jeho koncentrácie. Pokiaľ je kvalita kyslíku v poriadku svieti zelená kontrolka. Pokiaľ svieti žltá kontrolka, koncentrácia kyslíka poklesla. Ak kontrolka na prístroji svieti na červeno, je nutné vyhľadať alternatívny zdroj kyslíka. V prípade akejkoľvek poruchy zabezpečíme okamžitú výmenu prístroja.

Prístroje nevyžadujú zásadnú údržbu počas prenájmu. Dôležitá a nutná je len starostlivosť o filtre(jedná sa o prístroje výroby do roku 2020), ktoré je potrebné približne raz za týždeň vyčistiť – preprať. Ďalej je nutné starať sa o zvlhčovaciu nádobku, ktorá slúži k tomu aby kyslík nevysušoval sliznicu. Nádobku je nutné umyť  raz za týždeň. Do zvlhčovača pridávajte len destilovanú vodu.

POZOR!!! V blízkosti kyslíkového koncentrátoru je zakázané fajčiť a manipulovať s prístrojom s mastnými rukami.

  • Spoľahlivosť
  • Veľmi tichá prevádzka – max. 45 dBA
  • Veľmi jednoduché ovládacie prvky prístroja
  • Minimálna údržba počas prenájmu
  • Jednoduché nastavenie prietoku kyslíka
  • Zapustenie zvlhčovača do tela oxygenátoru (bezpečnejšia prevádzka)
  • Možnosť napojiť kanylu dĺžky až 15 m.
  • Mobilný vďaka kolieskam na prístroji
  • Vhodné aj pri/po ochorení COVID 19

Rozmery (V x Š x H): 62.2 cm x 34.02 cm x 30.4 cm
Váha: 16.3kg
Hlasitosť: 45 dbA (50Hz)
Prietok: 0.5 – 5 l / min
Koncentrácia kyslíka: 93% ± 3% (0.5 – 5l / min)
Napájanie: 230V / 50 Hz, spotreba: cca 290 W pri 2 l / min a cca 312 W pri 5 l / min

Play Video

Fotogaléria

Kontaktujte nás

Rezervujte si oxygenátor, pošleme Vám ho alebo si prídete pre prístroj