Často kladené otázky

Otázka: Komu je oxygenoterapia určená?

Odpoveď: Oxygenoterapia je určená pre pacientov s chronickou respiračnou insuficienciou. A taktiež k liečbe celej rady cievnych ochorení na zvyšovanie výkonnosti a zlepšenie kvality života v domácej liečbe

Otázka: Komu oxygenoterapia nie je určená?

Odpoveď: Oxygenoterapia nie je vhodná pre pacientov trpiacich epilepsiou, po transplantáci orgánov a pri infekciách dýchacích ciest a pľúc.

Otázka: Je oxygenoterapia nebezpečná?

Odpoveď: Každá liečba nesie so sebou isté riziká. Vždy je preto potrebné aplikáciu oxygenoterapie diskutovat so svojím lekárom. On Vám určí, akú koncentráciu kyslíku potrebujete.

Otázka: Môžemu si prenajať oxygenátor na dlhšiu dobu?

Odpoveď: Oxygenátory prenajímame na neobmedzenú dobu. Potrebu prenájmu vždy určuje pacient. 

Otázka: Je vhodná oxygenoterapia aj pre fajčiarov?

Odpoveď: Oxygenoterapia zmierňuje negatívne dopady fajčenia. Preto je vhodná aj pre fajčiarov. V blízkosti oxygenátoru je prísny zákaz fajčenia.

Otázka: Ako dloho môžem oxygenátor používať?

Odpoveď: Oxygenátor je využívaný podľa potrieb pacienta. Pri DDOT je oxygenoterapia aplikovná minimálne 16 hod denne s pauzami nepresahujúcimi 2 hodiny medzi aplikáciami liečby.

Otázka: Maminka je stále v nemocnici a majú ju pustiť domov až za cca 14 dní. Je nutné si prístroj rezervovať?

Odpoveď: Väčšinou máme dostatok prístrojov k dispozíci. Sme schopní ich vyexpedovať okamžite na výdajných miestach alebo do 48 hod po celej Slovenskej republike. Nie je tak potrebné volať vopred. Pokiaľ chcete mať ale istotu, môžete si zavolať a rezervovať produkt a prístroj bude u vás vo chvíly, keď sa Váš príbuzný či vy vrátite do domáceho prostredia.